Новини

Ігор Колихаєв: Аграрії Херсонщини зможуть конкурувати з агрохолдингами

  1. Головна
  2. Новини
  3. Ігор Колихаєв: Аграрії Херсонщини зможуть конкурувати з агрохолдингами

Ігор Колихаєв прокоментував прийнятий Верховною Радою закон «Про сільськогосподарську кооперацію».

— Ще під час своєї виборчої кампанії на зустрічах з селянами я говорив, що Україні потрібні сільгоспкооперативи, і обіцяв докласти всіх зусиль, щоб домогтися прийняття відповідного закону. Верховна Рада проголосувала за закон «Про сільськогосподарську кооперацію» (реєстр. №0856). Він дозволить простим аграріям конкурувати з агрохолдингами та бути більш ефективними.

Сільськогосподарські кооперативи — нормальна і дуже поширена в розвинених країнах форма об’єднання малих і середніх аграрних виробників. Наприклад, в ЄС їх частка на аграрному ринку становить 40-50%, а в окремих секторах доходить до 70%! Тепер і українські аграрії в повному обсязі можуть отримати вигоди від такого об’єднання. В першу чергу, це підвищить ефективність їх діяльності. Наприклад, стає можливим формування великих партій продукції для її переробки, реалізації через великі мережі супермаркетів або навіть виходу на зовнішні ринки.

Якби в Україні функціонували такі кооперативи, то аграрії цілком могли без особливих втрат перенести кризу, пов’язану з пандемією коронавируса. Тоді через закритих базарів і ринків тисячі дрібних сільгоспвиробників не змогли продати свою продукцію, і просто її викидали. Треба чесно визнати, що незважаючи на всі плюси, законопроект не ідеальний, але це вже реальна база для подальшої роботи. Але найголовніше, цей закон — величезна і конкретна допомога простим аграріям. Тепер на черзі створення механізмів реальної державної допомоги і підтримки селянам при створенні таких кооперативів і їх подальшій роботі.

Меню